Grono założycieli Klubu to osoby zajmujące się żeglarstwem wiele lat. Wśród nas oprócz trenerów żeglarstwa są również medaliści mistrzostw Polski oraz Europy w windsurfingu, Klasie Europa, Finn, czynni zawodnicy ścigający się tych klasach. Obok życia zawodniczego i trenerskiego, zajmujemy się organizacją regat żeglarskich lokalnych i ogólnopolskich.
W oparciu o przystań wodną w Zborowie propagujemy na Jeziorze Niepruszewskim żeglarstwo regatowe oraz rekreacyjne, w tym windsurfing. Zborowo to doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych i zorganizowanego żeglarsko-sportowego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Z kim będziesz pływać?

Joanna Kiełczewska – treningi sportowej sekcji Optimist, treningi z żeglarstwa na jachcie Sigma, treningi sportowej sekcji Europa, zajęcia z windsurfingu.
Wieloletnia utytułowana zawodniczka klasy Optimist oraz brązowa medalistka juniorów Mistrzostw Polski w klasie Europa, studentka AWF Poznań, wieloletnia członkini i nagradzana reprezentantka Jacht Klubu Wielkopolski w Poznaniu, stypendystka Gminy Dopiewo. Joanna jest instruktorem sportu, instruktorem II stopnia żeglarstwa Polskiego Związku Żeglarskiego, posiada również uprawnienia sternika motorowodnego i wychowawcy na półkoloniach klubowych. Swoje pierwsze kroki w żeglarstwie stawiała w wieku 7 lat na desce windsurfingowej.
Asia lubi „jak się dzieje”, w codziennych kontaktach uśmiech jest jej towarzyszem.

Jakub Micewski – treningi sportowej sekcji Optimist, treningi z żeglarstwa na jachcie Sigma, treningi sportowej sekcji Europa i Finn.
Wieloletni żeglarz na klasie Optimist, następnie Europa i obecnie Finn. Uczestnik Mistrzostw Świata w Miami w klasie Finn w 2023 roku, uczestnik Mistrzostw Świata w Malcesine nad Gardą w 2022 roku (zdobywca 6 miejsce w kategorii młodzieżowców oraz 2 miejsce w kategorii U19). Od 2021 utrzymuje tytuł I Młodzieżowca w pucharze Polski w klasie Finn. Jakub jest żeglarzem z pasji, sędzią regatowym klasy II, posiada również uprawnienia sternika motorowodnego i uprawnienia wychowawcy wypoczynku dzieci i młodzieży. Swoje pierwsze kroki w żeglarstwie stawiał w wieku 7 lat na żaglówce Optimist.
Kuba lubi precyzję i nie pozostawia wiele miejsca przypadkowi, jest pozytywnie skoncentrowany na zadaniu.

Agnieszka Kiełczewska treningi sportowej sekcji Optimist, treningi sportowej sekcji Europa, zajęcia i treningi z windsurfingu.
Trener II klasy w żeglarstwie po AWF Poznań, wielokrotna mistrzyni Polski, mistrzyni Europy Masters w klasie Europa, wieloletnia i aktualna Prezydent Polskiego Stowarzyszenia Klasy Europa, organizator regat MP Masters, sternik żeglarski i motorowodny, organizator żeglarskich zgrupowań kadry juniorów w klasie Europa, nauczyciel dyplomowany języka angielskiego po Filologii Angielskiej UAM, nagradzany członek Jacht Klubu Wielkopolski, Dyrektorka Szkoły Języka Angielskiego Grupa Surf.
Agnieszka na nauczaniu zna się jak mało kto, zawsze wytłumaczy, wysłucha i empatycznie podjedzie do sprawy.

Michał Kiełczewskitreningi szkółki Optimist, zajęcia z windsurfingu, szkolenia motorowodne.
Wieloletni członek Jacht Klubu Wielkopolski, organizator regat MP Masters, wieloletni organizator i kierownik wypoczynku dzieci i młodzieży na obozach i półkoloniach żeglarskich, sternik motorowodny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UAM, administrator kursów i szkoleń w Szkole Języka Angielskiego Grupa Surf.
Michał lubi wokół siebie porządek i zorganizowanie, zawsze znajduje wyjście z sytuacji.

Paweł Kowalski – treningi sportowych sekcji w klasach olimpijskich, treningi sekcji sportowej windsurfingu, kitesurfingu, wingfoil.
Trener II klasy w żeglarstwie po AWF Poznań. Aktualny trener główny w Polskim Związku Żeglarskim, wielokrotny Mistrz Polski w Windsurfingu, sternik żeglarski i motorowodny, honorowy członek Jacht Klubu Wielkopolski.
Paweł na żeglarstwie „zjadł zęby”, umie metodycznie wyłożyć wiele zagadnień z żeglarstwa, żywienia w sporcie i nie tylko. Lista jego osiągnięć zawodowych jest naprawdę imponująca.